مهد مارکت

آیفون

آیفون

8تنظیماتی که هر صاحب آیفون باید فوراً تغییر دهد
وِیژگی آیفون
متن بزرگتر، عمر باتری طولانی‌تر و باز کردن قفل دستگاه قابل اطمینان‌تر، همه مواردی است که می‌توانید با تغییر در برخی تنظیمات iPhone انجام می‌شود.
فقط با چند دقیقه وقت گوشی خود را بهتر کنید. چه iPhone جدید SE داشته باشید و چه یک iPhone XR ، تغییر تنظیمات پیش فرض اپل می‌تواند تأثیر زیادی در تجربه کلی داشته باشد.

به عنوان مثال، در خارج از جعبه، Do Not Disturb غیرفعال است، به این معنی که در طول شب صدای تلفن شما فعال است که باعث می‌شود خوابتان نیاید. در عوض شما می‌توانید به طور خودکار تلفن خود را در تمام شب ساکت کنید، از صرفه جویی در مصرف باتری از حالت تاریک استفاده کنید و کنترل مرکز را برای تغییر کار تنظیمات تلفن خود قرار دهید.

1. Do Not Disturb را روشن کنید

من اغلب تعجب می‌کنم که چطور یک شب کامل خوابیدم قبل از اینکه Do Not Disturb به iOS اضافه شود. هنگامی که روشن است، با استفاده از یک برنامه ریزی مشخص شده می‌توانید همه هشدارهای موجود در آیفون خود را خاموش نکنید. هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوید، اعلان‌های شما هنوز منتظر شما هستند، اما با روشن کرد DND، تلفن شما به اندازه پینگ برای به روزرسانی‌های فیس بوک و ایمیل‌های کاری صدایی ایجاد نمی‌کند.

how-to-use-do-not-disturb-iphone-ios.jpg

how-to-use-do-not-disturb-iphone-ios.jpg​

نگران نباشید، اگر شخصی در صورت بروز اضطراری باید از شما مراقبت کند، می‌توانید به DND بگویید که اجازه دهد تماس‌های مکرر را از همان شماره برقرار کند تا تلفن شما زنگ بخورد. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید همیشه از مخاطبینی که به برنامه مورد علاقه خود در برنامه تلفن اضافه کرده‌اید اجاره تماس دهید.

2. خواندن متن را آسانتر کنید

how-to-increase-decrease-text-size-in-ios-11-1.png

how-to-increase-decrease-text-size-in-ios-11-1.png​

با استفاده از چند ضربه در صفحه آیفون خود می‌توانید اندازه قلم را تنظیم کنید تا خواندن آن برای شما آسانتر شود. برنامه Settings را باز کنید و به Display & Brightness > Text Size بروید و از کشویی استفاده کنید تا از اندازه قلم خوشحال شوید. برای کمی افزایش اضافه شده، می‌توانید Bold Text را روشن کنید (این دقیقاً زیر دکمه اندازه متن است).

3. اضافه کردن انگشتان بیشتر به Touch ID

iPhone SE آخرین آیفون اپل است و دکمه اصلی را با حسگر اثر انگشت Touch ID اپل به ارمغان می‌آورد. در طی مراحل اولیه راه اندازی، iOS اثر انگشت شما را اضافه می‌کند، اما گزینه اضافه کردن بیش از یک گزینه را به شما نمی‌دهد. پس از تنظیم و راه اندازی تلفن، وارد تنظیمات شوید و اثر انگشت‌های بیشتری را ثبت کنید.

1479866274502039254.jpg

1479866274502039254.jpg​

تنظیمات را باز کنید> شناسه لمسی و رمز عبور> پین خود را وارد کنید> اثر انگشت اضافه کنید و روند ثبت نام را طی کنید.

4. یا ظاهر متناوب با Face ID

ویژگی تشخیص چهره اپل، Face ID، دائماً با هر اسکن جوانب مختلفی از چهره شما را یاد می‌گیرد. اما اگر در تلاش هستید تا Face ID را به طور مداوم به رسمیت بشناسید، از گزینه ظاهر جایگزین استفاده کنید.

ios-12-how-to-add-second-face-id-user-iphone-1.jpg

ios-12-how-to-add-second-face-id-user-iphone-1.jpg​

به تنظیمات> شناسه و رمز عبور بروید> پین خود را وارد کنید> یک ظاهر متناوب را تنظیم کنید و دوباره روند ثبت چهره خود را طی کنید.

5. روشنایی خودکار را برای عمر بیشتر باتری غیرفعال کنید

میزان روشنایی صفحه نمایش آیفون شما می‌تواند تأثیر زیادی بر عمر باتری داشته باشد. به طور پیش فرض، iOS به طور خودکار میزان روشنایی صفحه نمایش را بر اساس میزان حساسیت سنسور محیط تنظیم می‌کند. اما اگر می‌خواهید کنترل کامل داشته باشید، می‌توانید روشنایی خودکار را غیرفعال کنید. به معنای هر آنچه سطح روشنایی را تنظیم کنید همان چیزی است که تا زمان تنظیم مجدد آن باقی خواهد ماند.

png-image-3312bc79ac13-1.png

png-image-3312bc79ac13-1.png​

تنظیمات> دسترسی> صفحه نمایش و اندازه متن را باز کنید و در انتهای صفحه، سوئیچ را برای خاموش کردن خودکار روشنایی پیدا خواهید کرد.
اکنون، هر زمان که می‌خواهید صفحه نمایش خود را تنظیم کنید، می‌توانید با باز کردن مرکز کنترل با کشیدن انگشت از پایین صفحه روی دستگاه با یک دکمه صفحه اصلی، یا کشیدن انگشت به پایین از گوشه بالا سمت راست روی آیفون‌های جدید این کار را انجام دهید.

6. حالت تاریک صفحه نمایش

اگر نمی‌خواهید روشنایی صفحه نمایش خود را به صورت دستی تنظیم کنید، می‌توانید از حالت تاریک اختصاصی iOS 13 استفاده کنید که ثابت شده برای صرفه جویی در مصرف باتری است. حالت تاریک، همه پس زمینه‌های سفید را در برنامه‌ها، بیشتر از مواقع به یک پس زمینه سیاه تبدیل می‌کند. به نوبه خود، گوشی شما به لطف رنگ‌های تیره‌تر قادر به صرفه جویی در مصرف باتری است.

how-to-turn-on-dark-mode-through-settings-app-100800242-large.jpg

how-to-turn-on-dark-mode-through-settings-app-100800242-large.jpg​

با رفتن به تنظیمات> Display & Brightness و انتخاب گزینه Dark در بالای صفحه، آن را روشن کنید. نه تنها برنامه‌های اپل به طور خودکار به یک طرح رنگی تیره تغییر می‌کنند، بلکه اکثر برنامه‌های شخص ثالث نیز این ویژگی را پذیرفته‌اند.

7. تنظیمات حریم خصوصی خود را امتحان کنید

ios-ble-guide-en.png

ios-ble-guide-en.png​

اولین باری که یک تلفن و همه برنامه‌های موردعلاقه خود را تنظیم می‌کنید، با درخواست‌هایی که اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی اعم از ردیابی موقعیت مکانی ما به اطلاعات Health Apple یا دوربین خود را می‌دهند، بمباران می‌شوید. بدست آوردن مجوز برای همه چیز بسیار ساده است، بنابراین می‌توانید از برنامه استفاده کنید، اما چند دقیقه طول بکشید و تنظیمات حریم خصوصی خود را طی کرده و متناسب با آنچه را که هر برنامه می‌تواند و نمی‌تواند ببیند، تنظیم کنید.

8. مرکز کنترل همه چیز را در لمس و جابه جایی انگشت قرار داده

customize-do-not-disturb-while-driving-iphone-3.jpg

customize-do-not-disturb-while-driving-iphone-3.jpg​

Control Center یک مکان مناسب برای تغییر سریع آهنگ‌ها، روشن کردن حالت هواپیما، اتصال به Wi-Fi یا شروع یک تایمر است. اما تعداد بسیار بیشتری از آن وجود دارد. می‌توانید به سرعت چراغ قوه خود را روشن کنید، یک تایمر را بررسی کنید یا با یک ضربه سریع صفحه نمایش خود را ضبط کنید. با باز کردن برنامه تنظیمات و انتخاب مرکز کنترل و به دنبال آن شخصی سازی کنترل‌ها، برنامه‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز خود را در مرکز کنترل در دسترس قرار دهید. با ضربه زدن روی دکمه قرمز منهای، گزینه‌ای را حذف کرده یا با انتخاب دکمه افزودن سبز گزینه‌ای را اضافه کنید. با استفاده از نماد سه خط در سمت راست صفحه، ویژگی‌ها را به بالا یا پایین بکشید.آیفون

به عنوان یک یادآوری، اگر آیفون با دکمه هوم دارید مانند آیفون SE جدید می‌توانید از پایین صفحه انگشت خود را بکشید تا Control Center باز شود.

Control-center-access-iphone-screenshot_0.jpg

Control-center-access-iphone-screenshot_0.jpg​

اگر یک آیفون با Face ID مانند iPhone X، XS یا 11 دارید، باید از گوشه سمت راست بالای صفحه که نماد باتری در آن قرار دارد، به سمت پایین بکشید.

airplane-mode-ios-12-screen-01_0 copy.jpg

airplane-mode-ios-12-screen-01_0 copy.jpg​