خرید آیفون

آیفون

خرید آیفون

خرید آیفون رایج ترین مشکلات آیفون ۱۲

در ادامه به رایج‌ترین معایب آیفون ۱۲ خواهیم پرداخت.

رایج ترین مشکلات آیفون ۱۲ چیست؟ + راه حل های رفع این مشکلات

آخرین محصول کمپانی اپل، آیفون 12 است. در این مطلب به مشکلات آیفون ۱۲ خواهیم پرداخت و راهکارهای رفع معایب آیفون ۱۲ را به شما ارائه خواهیم داد.

آن دسته از افرادی که جدیدترین محصول کمپانی اپل را خریده‌اند، به طور مداوم راجع به مشکلات آیفون ۱۲ شکایت می‌کنند. خوشبختانه می‌توان گفت که بسیاری از این مشکلات با گذشت زمان برطرف خواهند شد. البته فیدبک‌های خوبی هم راجع به این محصول منتشر شده است. در این مطلب از پلازامگ راجع به مشکلات آیفون ۱۲، آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس خواهیم نوشت. از جمله مشکلات گوشی آیفون ۱۲ می‌توان به مشکلات مرتبط با وای فای، بلوتوث، شارژ و… اشاره کرد.

مشکل تاچ آیفون ۱۲ مینی

hhhh

رایج ترین مشکلات آیفون ۱۲

در ادامه به رایج‌ترین معایب آیفون ۱۲ خواهیم پرداخت.

مشکل باتری آیفون ۱۲

یکی از معایب آیفون ۱۲، مشکل باتری آن است. بسیاری از افرادی که آیفون 12 دارند معتقدند که عمر باتری این گوشی بسیار خوب است، اما افراد دیگری هم هستند که گفته‌اند باتری تلفن همراهشان خیلی سریع خالی می‌شود. یکی از دلایل احتمالی این عیب، مشکلات سخت‌افزاری است. اگر این مشکل برایتان دردسرساز شده، بهتر است به یکی از مراکز تعمیر و ارائه خدمات تلفن همراه مراجعه کنید.

مشکل سرعت اینترنت آیفون 12

یکی دیگر از معایب آیفون ۱۲، سرعت اینترنت آن است. اگر تلفن همراه شما یکی از چهار مدل آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو یا آیفون 12 پرو  مکس است، احتمالا با مشکل متصل نشدن به سرعت اینترنتی 5G مواجه شده باشید. ابتدا از طریق منوی تنظیمات، وارد بخش «اینترنت خط» گوشی خود شوید. اگر گزینه‌ای با عنوان 5G در این بخش وجود نداشته باشد یعنی احتمالا این قابلیت برای تلفن همراه شما فعال نشده است. در این صورت تنها گزینه‌های «LTE» و «4G» قابل مشاهده است.

به منظور فعال‌سازی یا استفاده از سرعت 5G باید نرم‌افزار آیفون 12 خود را تغییر دهید یا آن را به‌روزرسانی کنید. البته قبل از انجام این کار باید اطمینان حاصل کنید که قابلیت استفاده از این سرعت اینترنتی در محل زندگی شما وجود دارد.

مشکل اتصال به وای فای آیفون 12

مشکلات اتصال به وای فای از دیگر مشکلات آیفون ۱۲ پرو مکس و دیگر مدل‌های آیفون 12 است. اگر متوجه سرعت پایین اینترنت وای فای هستید یا مدام اتصال تلفن همراهتان به وای فای قطع می‌شود، بهتر است قبل از مراجعه به مراکز ارائه‌دهنده خدمات، روش‌های زیر را امتحان کنید.

قبل از وارد شدن به بخش تنظیمات تلفن همراه خود، اتصال وای فای را بررسی کنید. اگر در منزل هستید، به مدت یک دقیقه مودم را خاموش کرده و دوباره آن را روشن کنید. اگر مطمئن هستید که مشکل از مودم نیست، بهتر است با مراجعه به پلتفرم Down Detector بررسی کنید که آیا دیگر افرادی که در محل زندگیتان ساکن هستند هم چنین مشکلی دارند یا خیر.

گر به مودمی که به تلفن همراهتان متصل است، دسترسی ندارید یا فکر می‌کنید مشکل آیفون ۱۲ به مودم ربطی ندارد، باید وارد قسمت تنظیمات تلفن همراه خود شوید و روی گزینه «Wi-Fi» کلیک کنید. با فشردن نشانه «i» درون دایره، اتصال موردنظر را انتخاب کنید. در قسمت بالای صفحه نمایشگر گزینه «Forget» (فراموش کردن) را بفشارید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که با انتخاب این گزینه، رمز وای فای موردنظر از حافظه گوشی پاک خواهد شد و باید آن را دوباره به صورت دستی وارد کنید.

اگر این روش هم پاسخ‌گو نبود، باید تنظیمات اینترنت تلفن همراه خود را ریستارت کنید. به منظور رفع مشکل آیفون 12 خود وارد اپلیکیشن تنظیمات یا Settings گوشی شوید. با انتخاب گزینه General و Reset، روی گزینه «ریست تنظیمات اینترنت» (Reset Network Settings) کلیک کنید.

مشکلات اتصال بلوتوث آیفون 12

مشکل اتصال بلوتوث آیفون نیز یکی دیگر از مشکلات آپدیت جدید آیفون ۱۲.۲ است. اگر نمی‌توانید به بلوتوث دستگاه‌های دیگر متصل شوید، باید مراحل زیر را انجام دهید.

در اولین قدم باید اتصال بلوتوث مشکل‌آفرین را از حافظه گوشی پاک کنید. به منظور انجام این کار باید اپلیکیشن تنظیمات تلفن همراه خود را باز کنید و روی گزینه Bluetooth کلیک کنید. با استفاده از آیکون «i» درون دایره، اتصال موردنظر را انتخاب کنید و گزینه «فراموش کردن دستگاه» (Forget this Device) را انتخاب کنید. حالا اتصال دوباره بلوتوث را امتحان کنید.

اگر روش موردنظر مشکلات آیفون ۱۲ مینی، پرو و… را رفع نکرد، باید تنظیمات شبکه تلفن همراه خود را دوباره تعریف کنید. برای تعریف دوباره تنظیمات شبکه باید وارد بخش «تنظیمات» شوید و گزینه «عمومی» (General) را انتخاب کنید. با فشردن گزینه «ریست» و «ریست تنظیمات شبکه»، شبکه آیفون 12 خود را ریست کنید. تنها چند ثانیه زمان لازم است تا این کار انجام شود. البته با انجام این کار، شبکه‌های وای فای ذخیره‌شده در تلفن همراه نیز حذف خواهد شد.

آخرین راهکار رفع این مشکل آیفون 12 این است که تنظیمات تلفن همراه خود را به حالت کارخانه برگردانید. برای انجام این کار باید برنامه Settings را باز کرده و با فشردن گزینه «عمومی» (General) و انتخاب عنوان ریست، گزینه «Reset All Settings» را انتخاب کنید.

اگر هیچ کدام از راهکارهای ارائه‌شده این مشکل آیفون 12 را رفع نکند، باید به مراکز ارائه خدمات و تعمیر تلفن همراه مراجعه کنید.

معایب آیفون ۱۲

مشکلات مرتبط با شارژ آیفون 12

دیگر مشکل آیفون 12، مشکل شارژ شدن این محصول است. اگر آیفون 12 شما به صورت بی‌سیم شارژ نمی‌شود، بهتر است تلفن همراه خود را ریست کنید. برای ریست کردن تلفن همراه خود باید دکمه بالا بردن صدا را بفشارید و رها کنید. سپس با فشردن و مکث روی دکمه روشن و خاموش صبر کنید تا گوشی خاموش شود. حالا بررسی کنید که عملکرد آیفون 12 به حالت اولیه و عادی بازگشته است یا خیر. اگر برای تلفن همراه خود قاب تهیه کرده‌اید، بهتر است هنگام شارژ دستگاه، آیفون خود را از قاب خارج کنید.

مشکل اینترنت خط آیفون 12

یکی دیگر از معایب آیفون ۱۲ پرو و دیگر مدل‌های آیفون 12، مشکل اتصال به اینترنت خط است. اگر هنگام اتصال داده خود با پیام «No Service» مواجه شدید، باید کارهای زیر را انجام دهید. در ابتدا باید اطمینان یابید که برق منطقه‌ای که در آن سکونت دارید، قطع نشده باشد. اگر مشکل پیش‌آمده ربطی به قطع برق منطقه نداشته باشد، بهتر است تلفن همراه خود را ریست کنید و بررسی کنید که آیا مشکل رفع شده است یا خیر.

اگر با ریستارت کردن گوشی، مشکل اتصال به اینترنت خط برطرف نشد، به مدت سی ثانیه آیفون خود را روی حالت هواپیما بگذارید. اگر با انجام این کار، باز هم مشکل آیفون 12 حل نشد، باید اینترنت خط خود را به طور کلی خاموش کنید. برای انجام این کار باید وارد قسمت Settings شوید. گزینه Cellular را انتخاب کنید و آن را خاموش کنید. پس از گذشت یک دقیقه دوباره آن را روشن کنید.

مشکل صدای آیفون 12

یکی دیگر از معایب آیفون ۱۲، مشکل صدای آن است. معمولا صدای اسپیکر آیفون 12 بلند و رساست، اما ممکن است هنگام استفاده از اسپیکر دستگاه، صداهای ناهنجاری بشنوید. بهتر است قبل از مراجعه به مراکز ارائه خدمات و تعمیر تلفن همراه، راهکارهای زیر را امتحان کنید.

ابتدا آیفون خود را ریستارت کنید. راهکار دیگر این است که بررسی کنید که آیا سیم کارت به درستی در جایگاهش قرار گرفته است یا خیر. جایگاه سیم کارت گوشی‌های آیفون 12 در سمت چپ دستگاه قرار دارد.

مشکل آیفون 12